Снимка: БГНЕС
fallback

Делът на потребителите, които са склонни да се разплащат безконтактно в обществения транспорт, нараства значително – 56% биха избрали тази опция, а 44% все още се въздържат от нея. Това показват резултатите от проучване на "Алфа Рисърч" по поръчка на Visa през ноември миналата година, което означава, че около 3 млн. пълнолетни жители на страната декларират такава готовност (за сравнение, в началото на 2022 г. броят им е бил около 2,3 млн.).

Тази нагласа е значително по-силно изразена сред хората в София (където готовността достига 72%), големите градове (62%) и намалява сред жителите на по-малките населени места.

Oще по темата
Във възрастово отношение склонност към електронно разплащане в обществения транспорт заявяват най-вече 18- до 50-годишните, докато сред най-възрастните поколения тя спада до 31%, съобщи Bulgaria ON AIR.

Наблюдава се и ръст в общия дял потребители на градски транспорт в страната и увеличение в честотата на ползването му в сравнение с януари 2021 г.

"Резултатите от проучването показват, че пътниците в обществения транспорт припознават във все по-голяма степен безконтактните разплащания. Гражданите и гостите на София, които използват безконтактното разплащане, са защитени чрез напреднала технология, което означава, че това е най-сигурният метод на плащане при придвижване от точка А до точка Б", коментира Красимира Райчева, мениджър на Visa за България.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

8

Обективен

преди 1 година

Центъра за градска мобилност е най-яркия пример за корупция в столицата. В чий джоб отиват парите? Сложиха "зелена зона" и в градинките пред блоковете ,където живущите си паркират колите.

7

Ами ако източват?

преди 1 година

Ами ако някой смени машинката в автобуса и вместо да продава билети тя започне да източва карти тогава какво правим? В магазините за пост-терминалите отговаря някой, но в градският транспорт е "куче влачи, диря няма".

6

Анонимен

преди 1 година

Глупаците от СОС се правят на украйнци нали през лятото садиха сини и жълти теменужки.Та в Украйна за да се покажат колко са американци почнаха да махат надписи с кирилица и сложиха надписи на английски.Даже май мислят и втори официален да го правят английският.Та и тия така.На автобусите казват София Сити Бъс. Тва е за да не им личи веднага какви прости селяни са.Но това е стара традиция в Бг.Преди години е имало напъни масово градове да се казват Ленин и Сталин.

fallback