Снимка: БГНЕС
fallback

Този месец имаше няколко земетресения в Гърция и Северна Македония, които се усетиха и в няколко български града. Какво трябва да правим когато усетим земетресение?

„България попада в земетръсна зона и сме заобиколени от сеизмично активни райони. Хубавото е, че не сме имали сериозно земетресение от много време, като изключим земетресението във Вранча през 1977 г.“, коментира в ефира на bTV климатологът проф. Георги Рачев. Според него е хубаво, да има малки земетресения, които да освобождават натрупалата се енергия в земните недра.

„Хубаво е да са много, но по-малки, защото си спомняме земетресението в Перник през 2012 г., което беше 5,8 по Рихтер и доста сериозно“, каза Рачев.

90% от България са земетръсни райони като Кресненското дефиле, Шабла и Пловдив с маришкия шев, каза климатологът.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

9

Анонимен

преди 2 години

Изглежда стана мода - ортопеди, коремни хирурзи , лекари уши-нос-гърло и чиновници говорят за вируси,а метеоролог говори за земетресения.Има две професии, в които много лъжат - метеоролози и политици, но на първите им прощавам.

8

Сата НАТО

преди 2 години

Прогнозата за времето се издава от два големи световни центъра - Лондон и Москва. Оттам нататък не ви е необходим никакъв посредник между вас и Св. Илия - сичко излиза на съответното приложение в телефона. Колкото до земетресенията, това за малките и големите е само добро пожелание, а не закономерност. Малките земетръси могат да освободят напрежение, а могат и да натрупат - Божа работа е!

7

Пустиняка

преди 2 години

Те тоа суяк лани през март три пъти викаше че това е последното застудяване за зимата ,а я си палих кюмбето до деня на славянската писменост у култура .Ич не разбира тоа пес

fallback