Снимка: БГНЕС
fallback

Със сняг и понижение на температурите започва нова работна седмица. Жълт код е в сила за 10 области на Западна България, предаде репортер на БГНЕС.

В областите с обявено предупреждение за потенциална опасност – Видин, Монтана, Враца, Ловеч, София област, Пловдив, Пазарджик, Благоевград, Смолян и Кърджали – валежите от дъжд ще са значителни, а над 1000 метра те ще са от сняг. Сумарно количествата за 24 часа на места в Ихтиманска Средна гора и Рила ще са до 30-40 mm, както и в същинска Средна гора и Родопската част от Пловдивска област.

Минималните температури ще са между 1 и 6 градуса, за София – около 2 градуса.

В хода на деня валежите ще обхванат цялата страна. Вятърът от изток-североизток ще се усилва, ще е умерен, вечерта в Източна България – временно силен и с него ще нахлува студен въздух. С понижението на температурите, дъждът в Северозападна България и по високите западни полета ще премине в сняг и ще започне да се образува снежна покривка.

Максималните температури ще са между 3 и 8 градуса, за София около 4 градуса.

Над Черноморието също ще е предимно облачно, като валежи от дъжд ще има главно в следобедните часове. Вятърът ще е от североизток, постепенно ще се усилва и вечерта на места ще е силен. Вълнението на морето ще е 2-3 бала, привечер ще се усили до 4 бала.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

10

Анонимен

преди 2 години

Ох, най-сетне кодове ,ура , сега ще си легна спокоен ! Един - два дена ги нямаше(кодовете) и щях да се побъркам ! Преди , когато не бяхме в ЕС , как ли са живяли без кодове , направо не ми се мисли !

9

Анонимен

преди 2 години

оставям виното и суджука да истине ;)

8

Кажете, кирчо и асан

преди 2 години

На този беден народ не му трябва студ и сняг. При положение, че и сега не можем да си отопляваме жилищата. Ние сме с африкански стандарти. Не знам какво правим в ЕС и защо тези двамата ухилените постоянно са радостни. На какво са тези момчета? Да споделят.

fallback