Снимка: БГНЕС
fallback

Прокуратурата протестира издаденото разрешение от 27.12 .2017 г. на РИОСВ Бургас, с което се дава разрешение за изграждането на "подпорната стена" и ваканционен комплекс "Алепу Вилидж" без да е необходимо провеждането на ОВОС, предаде БГНЕС.

Вместо това е извършена по-леката процедура за съвместимост по Закона за биологичното разнообразие. По този начин инвеститорите са избегнали задължителното обществено обсъждане.

Oще по темата

"Процедурата по ОВОС изисква задължително обществено обсъждане. Ако беше проведено такова, този скандален строеж щеше да бъде спрян на много по-ранен етап", коментира общинският съветник от "Да, България" Димитър Найденов, който пръв подаде сигнал до прокуратурата.

Прокурор Андрей Чевеняков обяви, че решението е издадено от некомпетентен орган, тъй като е подписано от заместник-директор на РИОСВ Бургас. "За крайбрежен и свлачищен район трябва извършване на ОВОС, а такава процедура не е извършена", коментира прокурорът

Според защитата на новия инвеститор на Алепу такава оценка не е задължителна, тъй като строежът е на 30 метра от морето, а не на брега.

Делото беше отложено за 12 юли за събиране на нови доказателства.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

9

Анонимен

преди 2 години

Кой ще плаща разноските по делото ?!??!!?! КОЙ ??!!

8

ДДРОнег

преди 2 години

"Според защитата на новия инвеститор на Алепу такава оценка не е задължителна, тъй като строежът е на 30 метра от морето, а не на брега."Мда, то 30m са много далече от морето, и не е бряг, нали ?!?!?Абе тоя нас ни мисли за *** , май?!

7

Подпора стена

преди 2 години

Разбира се, че е необходимо да се подпира морето. Какво не му разбирате на казуса?

fallback