Снимка: БГНЕС
fallback

Вълната е все така висока. Ние сме на предела на силите си. Нещата далеч не са под контрол. Това заяви пред Нова телевизия д-р Десислава Кателиева, председател на Националната асоциация на работещите в спешната медицинска помощ.

"Леглата с кислород бързо свършват, а една обикновена болницата не е подготвена да е изцяло интензивна", обясни тя.

Д-р Кателиева обясни, че идват хора с типичната клиника за коронавирус, но с отрицателни тестове и не могат да ги настанят в COVID отделенията, защото няма как да ги докажем като пациенти с коронавирус. "Трябва да отидат в пулмологични отделения, но те са трансформирани в COVID отделение. За съжаление след това пораженията за тях са големи, имат увреждания на белите дробове и на сърдечно-съдовата система", каза специалистът.

По думите ѝ част от болниците нямат интензивни легла и затова започва пренасочването на болните с линейки. "Започва едно циклене, виждам по книжата им, че не съм първата пренасочила пациенти", разказа още д-р Каталиева.

Според нея ако мерките се разхлабват, то това трябва да се случи много постепенно.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

37

Лекар

преди 3 години

"не ме интересува", "вие сте длъжни", "аз си плащам осигуровките"

36

Анонимен

преди 3 години

Извикайте Мангъров на помощ.

35

до к.36

преди 3 години

Едно джипи в средноголям и голям град има 2000-2500 пациенти. Едно инжектиране със серум на КВ се заплаща 10 лв. 2000 х 10 х 2 пъти инжектиране с "АстраЗенека" = 40 000 лв. Това малка сума ли е? Професор Коце, вашето мнение?

fallback