Славия победи Локомотив София с 3:2 в малкото столично дерби от 13-ия кръг на efbet Лига.

Зрителите на стадион "Александър Шаламанов" в квартал "Овча Купел" видяха интересен мач с пет гола, като "белите" надделяха с попадения през първото полувреме на Куентин Зеедорф, Иван Минчев и Владимир Николов.

За Локомотив и двете попадения реализира Анте Аралица.

С победата Славия се изкачи на 10-о място с 14 точки, докато Локомотив е на 12-о място с 11 точки.

Двубоят започна с натиск на домакините и още в 9-а минута Куентин Зеедорф откри резултата след извеждащ пас на Иван Минчев.

Славия продължи да доминира и в 15-а минута Иван Минчев удвои от дузпа, отсъдена за игра с ръка на защитник на Локомотив.

В 37-ата минута Анте Аралица върна Локо в мача с майсторски удар по тревата.

Славия върна аванса си от два гола в добавеното време на първата част, след като Владимир Николов реализира с глава след центриране на Галин Иванов от фаул.

Локомотив опита натиск през втората част и в 64-а минута Аралица отбеляза втория си гол, с който намали на 2:3, но "железничарите" не успяха да стигнат поне до точка в оставащите минути до края.