Снимка: БГНЕС/ЕРА

Гърция победи сензационно с 2:1 като гост Англия насред “Уембли” в мач от турнира Лига на нациите. Големият герой за елините беше Евангелос Павлидис, който вкара и двата гола за тима си - в 49-та и в 94-та минути. В 88-та пък Джуд Белингам бе изравнил резултата.

Гърците изиграха голям мач на “Уембли”, като имаха нещастието да им отменят още два гола - на Мавропанос и пак на Павлидис.

Така Гърция остава на върха във 2-ра група с пълен актив от 9 точки след първите си три мача. Англия записа първата си загуба и е на втората позиция с 6 точки. Ирландия има 3 след победата като гост над Финладия тази вечер, докато скандинавците все още са без точки.

Мачът започна с минута мълчание в памет на загиналия трагично гръцки национал Джофдж Балдок, който беше роден в Англия.