Снимка БГНЕС

Динамо Загреб претърпя тотален разгром на "Алианц Арена" в Мюнхен, след като загуби с 2:9 от Байерн на старта на Шампионската лига. С четири гола за баварците се отчете английският им таран Хари Кейн.

Той отокри от дузпа, а в 33-ата минута Герейро с истинско торпедо прати топката зад гърба на вратаря. Пет минути по-късно Мишел Олисе направи резултата 3:0. След това гостите от Загреб се събудиха, в 49-ата минута Петкович намали резултата на 3:1, а само минута по-късно Огивара намали до 3:2.

Вместо несигурно продължение на мача, на терена обаче остана само един отбор. Избраниците на Венсан Компани се ядосаха и нанесоха най-тежкото поражение в историята на Динамо. В 58-ата минута Хари Кейн вкара втория си гол, а само 3 минути по-късно и Олисе повтори за 5:2.

Това обаче не бе всичко и Кейн оформи хеттрика си за 6:2 в 73-ата минута, а четвъртия си гол отбеляза в 78-ата минута. За 8:2 се разписа Лирой Сане, а Леон Горецка оформи крайния резултат в 3-ата минута на продължението.