Снимка БГНЕС

Ал Хилал е новият носител на Суперкупата на Саудитска Арабия. Миналогодишният шампион на страната разгроми Ал Насър с 4:1 във финалния сблъсък. Звездата на "жълто-сините" Кристиано Роналдо бе извел отбора си напред през първото полувреме с прецизен шут. След почивката обаче сръбското дуо Сергей-Милинкович Савич и Александър Митрович се развихри, предаде БНР.

Бившият халф на Лацио изравни резултата в 55-ата минута с воле под напречната греда, възползвайки се от асистенция на своя сънародник. Малко по-късно именно таранът Митрович се разписа с глава. Централният нападател бе във вихъра си. Той вкара и за 3:1 в 69-ата минута.

Малком сложи точка на спора в 72-рата минута, наказвайки грешка на вратаря Бенто. Така Роналдо вече има общо 60 попадения и 16 голови паса в 66 срещи за Ал Насър, но се размина за пореден път с титла.