Снимка: БГНЕС/EPA

Интер направи сериозна крачка към финала в Шампионската лига, след като победи като гост градския си съперник Милан с 2:0.

Oще по темата
Тимът на Симоне Индзаги шокира “росонерите” с два бързи гола до 11-та минута, дело на Един Джеко (8) и Хенрих Мхитарян (11). След това Хакан Чалханоглу удари греда, а дузпа за нарушение срещу Лаутаро Мартинес беше отменена след намеса на ВАР.

Милан опита да реагира през второто полувреме, но Сандро Тонали удари греда, а “нерадзурите” се отбраняваха много добре и на свой ред имаха още 1-2 изгодни ситуации за нов гол, съобщи Gol.bg.

Така Интер взе сериозен аванс преди реванша след седмица. Победителят от двойката ще спори за трофея срещу Реал Мадрид или Манчестър Сити, които вчера завършиха 1:1 на “Сантяго Бернабеу”.