Арда и Ботев (Враца) завършиха 1:1 в мач от 28-ия кръг на efbet Лигата. Попаденията паднаха през втората част, като първо Даниел Генов изведе Ботев напред след асистенция на Момчил Цветанов, а десет минути преди края на редовното време Радослав Цонев изравни от дузпа.

Ботев заслужено откри резултата в 57-ата минута. Тогава Момчил Цветанов проби отляво и центрира, а Даниел Генов засече топката. Тя рикошира в напречната греда и тупна зад голлинията, вратарят Господинов я извади, но попадението бе редовно.

В 71-ата минута резервата на Арда Ласана Н'Диайе имаше възможност да изравни, но стреля в аут. В 78-ата минута съдията Красен Георгиев отсъди дузпа за домакините за нарушение на Диего Фераресо срещу Абубакар Тунгара. На връх 28-ия си роджен ден Ради Цонев изравни, като стреля силно в левия ъгъл на вратата на Краси Костов, който се хвърли на обратната страна.