Германският Лайпциг продължава да пише история в Шампионската лига, след като победи у дома в реванша от 1/8-финалите Тотнъм с 3:0 и с общ резултат от 4:0 се класира за следващата 1/4-финална фаза на турнира.

Две попадения в срещата бяха дело на Сабитцер, който откри резултата още в 10-ата минута, след като с удар по земя от дъгата изненада неприятно противниковия страж. В 21-ата минута той засече с глава на близката греда центриране на Анхелиньо и удвои преднината на своя тим, като по този начин предреши и крайния изход от развръзката.

В 87-ата минута с удар около точката на дузпата Форсберг оформи крайния резултат.

В другия 1/8-финален мач, който се игра снощи, Аталанта обърна и победи Валенсия след 4:3 в спиращо дъха зрелище на "Местая". Италианците продължават напред след общ резултат от двата мача 8:4.