Снимка: Булфото, архив

ЦСКА претърпя унизителна загуба с 0:5 от втородивизионния германски Нюрнберг в контролна среща, играна в Марбея, Испания.

През първото полувреме Феликс Лохкемпер вкара и двата гола във вратата на "червените". Той откри резултата в 29-ата минута, а в 33-ата отново беше точен.

В 66-ата минута играещият като ляв защитник Греъм Кери си заби автогол, а 18 минути преди последния съдийски сигнал Михаел Фрай покачи на 4:0.

В последните секунди Йоханес Гайс оформи крайното 5:0 от дузпа, направена от Пламен Гълъбов.

"Армейците" също имаха своите положения за гол, но ги пропиляха, най-вече чрез новото попълнение Ахмед Ахмедов.