Снимка: Булфото

Националният отбор по волейбол влезе в Топ 8 на Европа. "Лъвовете" се класираха на 1/4-финал на Европейското първенство в Полша, след като смачкаха Финладния с 3:1 (23:25, 25:21, 25:11, 25:12).

Първият гейм започна равностойно, при второто техническо прекъсване губехме с точка - 15:16. Скандинавците обаче бяха прецизни в атаките и сервисите си, докато нашите подариха 9 точки от начален удар. Националите спасиха два мачбола, но в крайна сметка начален удар на Виктор Йосифов в мрежата даде победата на Финландия в първата част с 25:23.

Втората част бе равностойна до първото техническо прекъсване, който дойде с точка аванс за България - 8:7. Поведохме с 16:12 при второто техническо прекъсване, след което удържахме преднината и спечелихме втората част с 25:21 след атака на резервата Розалин Пенчев.

В следващите два гейма "Лъвовете" бяха истински господари на терена и играеха с настроение. В третия гейм дадохме само 11 точки на финландците, в четвъртия също бяхме повече от категорични - 25:12.

Така утре националите ще се изправят срещу Сърбия на 1/4-финал, като мачът е от 18:30 часа.