Снимка: Gol.bg

Лудогорец започна евроучастието си с голяма издънка, след като загуби с 1:2 визитата на литовския Жалгирис и по този начин е на прага да отпадне срамно от турнира, ако не постигне победа на родна земя.

Това стана при визитата на "орлите" в първата им среща от втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Първото попадение падна в 18-ата минута и бе дело на Анисе, който изведе Лудогорец напред.

В 77-ат минута бившият футболист на ЦСКА Серж Нюаджи изравни за домакините и им върна надеждите, че ще могат да се борят за нещо по-сериозно на реванша. В 85-ата минута Куклис направи обрата в срещата пълен, след като получи асистенция именно от Нюаджи.

Домакините останаха с човек по-малко в 93-ата минута, след като Чернас бе изгонен.