Левски остава на върха в "А" група, след като победи с 2:0 като гост Монтана в мач от 14-ия кръг на "А" група.

По този начин "сините" събраха 28 точки и остават недостижими на 1-то място в първенството. Възпитаниците на Ферарио Спасов пък допуснаха четвърта поредна загуба и са на предпоследната 9-та позиция с 12 т.

Роман Прохазка изведе столичани на стадион "Огоста" с точно изпълнена дузпа, за която домакините имаха сериозни претенции дали Божидар Краев е бил спънат. Крайния резултат пък оформи самият Краев с гол в средата на второто полувреме.

През всички 90 минути Левски имаше превъзходство и спечели напълно заслужено. Монтана пък в девети пореден мач не успя да вкара на този противник и продължава да няма победа над него в историята на "А" група.