Арсенал изми срама от загубата с 1:2 от Манчестър Юнайтед, след като надви като гост Уест Бромич с 1:0. Това стана в мач от 13-ия кръг на Висшата лига, който се игра на стадиона на "дроздовете".

Столичани показаха приличен футбол, но бяха далеч от най-доброто си ниво. Единственото попадение бе дело на Уелбек в 59-ата минута. Той засече прекрасно центриране на Касорла с глава и реализира.

Гостите имаха страхотен шанс в последния четвърт час на срещата да стигнат до реми, но Берахино нацели напречната греда. Лондончани пък дадоха жертва и в днешния мач, след като Монреал се контузи и се наложи да бъде заменен още през първото полувреме.

По този начин "артилеристите" прекъснаха серията си от 2 поредни загуби в елита.

След този успех тимът се намира на 4-ото място с актив от 20 точки, докато УБА е на 13-ата позиция с 13 пункта.