Световният номер 1 в мъжкия тенис Новак Джокович триумфира на турнира от сериите "Мастърс 1000" във френската столица Париж, след като надделя на финала над канадеца Милош Раонич след 6:2, 6:3.

Мачът приключи за 83 минути, а сърбинът не даде никакви шансове на своя противник и в крайна сметка завоюва за втора поредна година трофея във френската столица.

Това е юбилеен 20-и трофей за сърбина на турнири от серията "Мастърс", като той заема еднолично 4-ата позиция в този показател след днешния успех.

Лидер е Рафаел Надал с рекордните си 27 титли.

В първия сет Джоко проби във втория и осмия гейм за да поведе в резултата. Вторият сет бе решен от един пробив във втория гейм и така сърбинът стигна до успеха си.

С този успех сърбинът увеличи серията си от победи на зала, на 27 поредни. Освен това той спечели и 1000 точки след триуфа си, като с тях ще увеличи аванса си пред Роджър Федерер в световната ранглиста с 1,310 точки.

Освен това победата е 4-а за Джокович от общо 4-те му изиграни мача срещу Раонич.