Снимка: архив, БулФото

Лудогорец обърна с 3:1 Ботев Пловдив във финала за Суперкупата на България и направи требъл този сезон.

Пловдивчани поведоха през първото полувреме чрез Милен Гамаков, но разградчани грабнаха трофея с голове на Върджил Мисиджан, Марселиньо и Юнес Хамза след почивката.

Трябва обаче да се отбележи, че Ботев игра цяло второ полувреме в намален състав, тъй като в 45-ата минута съдията Николай Йорданов показа пресилен втори жълт картон на Александър Колев.

Това определено повлия на резултата, а Вили Вуцов едва бе спрян да не потърси физическа саморазправа с Йорданов. По този начин Лудогорец записа втори требъл в историята си и то само в рамките на три години.

Ботев пък вече 33 години няма спечелен трофей, като за последно това се случи през 1981 година, когато взе купата на България.

Така Лудогорец ще посрещне в приповдигнато настроение ЦСКА в събота, докато Ботев гостува на Левски в срещи от "А" група.