България пропусна два мачбола и загуби драматично от САЩ с 2:3 (25:19, 25:22, 25:27, 19:25, 12:15) гейма в двубой от група "В" на Световната лига по волейбол, състоял се във Варна.

Първият гейм мина изцяло под диктовката на родните "лъвове", които бяха безупречни при сервис и безпощадни в атака. Разликата от пет-шест точки не бе застрашена в нито един момент - 25:19.

Във втория гейм възпитаниците на Камило Плачи отново се пребориха за комфортен аванс и макар че допуснаха съперника само на точка зад гърба си, показаха характер точно когато трябваше и спечелиха втората част с 25:22.

САЩ заигра доста по-силно и се възползва от временния спад в редиците на нашите. Двата отбора си сменяха ролите в третия гейм, а нашите пропуснаха два мачбола и загубиха гейма с 25:27.

Гостуващият тим бе по-добрият на игрището в четвъртата част и я спечели с 25:19, вкарвайки мача в решителен тайбрек.

В него американците дръпнаха в резултата още в самото начало и удържаха аванса си, печелейки заключителния гейм с 15:12.

Утре е вторият мач между двата отбора. Срещата започва в 20.00 часа българско време.