Левски успя да прекъсне кошмарната серия от четири поредни шампионатни загуби, след като днес постигна победа над Локомотив Пловдив с 2:1. Това се случи в мач от 36-ия кръг на "А" група, първа седмица на плейофите.

"Сините" не впечатлиха особено много с играта си, но все пак взеха своето. Точни за домакините бяха Цветан Генков и Валери Божинов в 11-ата и 13-ата минути. Двубоят обаче ще се запомни с фрапантния пропуск на Генков, който на празна врата се подхлъзна и не успя да вкара.

За гостите голът бе дело на Камбуров в 59-ата минута. Нападателят бе на косъм да донесе точка на своя отбор, но пропусна чист шанс в 83-ата минута.

След този мач отборът от София успя да добави три точки към актива си, но остава на 5-ото място в класирането, като вече има 56 точки. Локо пък е на 7-ата позиция с 49 точки.