Снимка: Булфото

Лудогорец удари Левски с 2:0 в дербито на 32-ия кръг на родната "А" група, което се игра на стадион "Лудогорец Арена".

Домакините бяха по-добрият отбор в мача, но така и не можеха да превземат пазената от Блажевич врата. Столичани също имаха своите възможности, но и Владо Стоянов бе на висота.

Двайсетина минути преди края на редовното време Лудогорец получи право да изпълни дузпа за игра с ръка на Нунеш в наказателното поле. Христо Златински пое отговорността и не сбърка от бялата точка.

Пет минути преди края на мача Белаид получи червен картон, след като извърши две нарушения в рамките на минута. В добавеното време Безяк довърши гостите, вкарвайки хубав гол с левия крак. След победата Лудогорец остана на върха с 69 точки, а Левски е едва пети, с 16 пункта по-малко.