Касияс бе преодолян за първи път от ноември 2013 година. Снимка: Ройтерс

Серията на Икер Касияс без допуснат гол приключи на 952 минути, след като снощи Клаас-Ян Хунтелаар успя да го преодолее в края на мача на Реал с Шалке.

Холандецът вкара с великолепен удар от въздуха и не остави шансове на испанския национал, който бе на път да запази нова суха мрежа.

Последният път, когато получи попадение във вратата си, бе в края на ноември в сблъсъка с Галатасарай. След това не допусна попадение в 8 поредни срещи за Кралската купа, както и в двубоя с ФК Копенхаген от Шампионската лига.

Въпреки това Касияс успя да постави рекорд за испански вратар по сухи минути, като подобри постижението на легендата на Атлетико Абел Ресино от 924 минути през сезон 1990-91.

Футболистът можеше и да не подобри постижението, ако през първото полувреме не се бе отчел със страхотно спасяване срещу Юлиан Дракслер, когато Реал водеше само с 1:0. Тогава той се хвърли и отрази изстрела от упор на германеца, който бе само на два метра до вратата.