Цвети Пиронкова с купата от Сидни. Снимка: Reuters

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова спечели своя първи трофей от WTA турнир.

Цвети победи във финала в Сидни германката Анджелик Кербер с 2:0 сета, в отделните части 6:4, 6:4!

Кербер първа стигна до пробив, но веднага след това Цвети не само осъществи рибрейк, но влезе в поредица от цели три поредни гейма.

Пловдивчанката изпусна две възможности да дръпне с три гейма и нейната съперничка я проби, а малко след това изравни резултата. В заключителната част на първия сет обаче вдъхновената българка се разигра, показа характер и спечели сета.

В началото на втория сет Пиронкова удържа подаването си, но във втория гейм, продължил близо четвърт час, пропусна цели 9 брейкбола. Тя все пак дръпна напред с 3:1, но нейната противничка осъществи пълен обрат, спечелвайки три поредни гейма.

Цвети спря пропадането си в мача, стигайки до важен пробив и на свой ред удържа подаването си. При 5:4 в своя полза българката стигна до нов пробив, като спечели сета с 6:4, а с това и мача.