Ботев извъртя 1:1 с Щутгарт.Снимка: Булфото

Ботев Пловдив и Щутгарт завършиха при резултат 1:1 първата среща помежду си от третия квалификационен кръг на турнира Лига Европа.

"Канарчетата" играха като равен с равен със своя именит и по-класен съперник, като напълно заслужено запазиха реални шансове да го елиминират.

През първото полувреме и двата отбора действаха сравнително предпазливо, пловдивският тим беше малко по-активен.

Най-интересното положение беше пред вратата, пазена от Свен Улрайх. Стражът на "швабите" попречи на Тодор Неделев да се разпише.

През втората част гостите вдигнаха оборотите и логично стигнаха до гол, дело на Ведад Ибишевич. Босненцът отбеляза след центриране от фаул на Максим. Момчетата на Станимир Стоилов обаче не се предадоха и чрез Валери Домовчийски изравниха.