Барса смачка Еспаньол. Снимка: Ройтерс

Барселона разгроми Еспаньол по категоричен начин с 4:0 в двубой от 18-ия кръг на испанската Ла Лига, който се игра на стадион "Ноу Камп".

Домакините тотално доминираха и решиха изхода на срещата още преди да изтече първия половин час от редовното време, забивайки четири безответни гола във вратата на своите съграждани.

Шави откри резултата след хубаво подаване на Иниеста отляво. Два бързи гола добави Педро Родригес, който първо добута топката след шут на Меси, а след това се възползва от прекрасния пас на Серхио Бускетс. Лео Меси от дузпа мушна четвъртия гол за своя тим.

През второто полувреме Барселона продължи да контролира топката, но домакините не отбелязаха ново попадение. Два гола на Педро бяха отменени заради засади.

След победата Барселона събра 52 точки на върха и запази разликата от 16 пункта пред първенеца Реал Мадрид. Еспаньол остава в зоната на изпадащите с едва 15 точки на сметката си.