Голмайсторът за Анжи Ласина Траоре празнува гола си срещу Ливърпул. Снимка: Reuters

Руският Анжи успя да измъкне минимална победа с 1:0 над Ливърпул в дербито от Група А на Лига Европа, играно на стадион "Локомотив" в Москва.

Единственият гол в мача вкара Ласина Траоре в последните секунди на първото полувреме.

Загубата за Ливърпул до голяма степен бе очаквана предвид състава от младоци и резерви, на който заложи мениджъра Брендън Роджърс.

Най-добрата възможност за "мърсисайдци" бе през второто полувреме, но Джо Коул, който отново разочарова, пропусна от непосредствена близост.

Благодарение на успеха Анжи излезе начело в класирането със 7 точки, с една повече от Ливърпул. Удинезе също може да изпревари червените, ако победи Йънг Бойс в другия мач от групата.

Интер пък победи сръбския Партизан с 3:1 в среща от група Н на Лига Европа и по този начин си гарантира участие в следващата фаза на надпреварата.

И четирите попадения в мача паднаха през второто полувреме, като до 75-тата минута "нерадзурите" водеха с 2:0 след два гола на влезлия като резерва Родриго Паласио.

В 87-мата минута отличилият се с две асистенции Фреди Гуарин направи резултата класически, а в първата минута на добавеното време Неманя Томич вкара почетното попадение за белградския състав, който отпадна от турнира.