Рамиреш ликува, след като е намалил резултата. Снимка: Reuters

Челси постигна велик триумф и за втори път в историята си се класира за финал на Шампионската Лига.

Макар да играха повече от 50 минути с човек по-малко, англичаните измъкнаха изненадващо равенство 2:2 в реванша срещу Барселона на "Ноу Камп" и с общ резултат 3:2 се класира за финала.

Провалът на Барса бе и личен провал на Лео Меси, който направи няколко пропуска през първото полувреме, пропусна дузпа през второто, а накрая удари и гредата.

Така аржентинецът вече в 8-ми мач не може да вкара гол срещу Челси, а пък Барселона вече в 7 поредни мача няма победа над "сините".

В един момент обаче изглеждаше, че късметът няма да е на страната на "сините", които тази вечер играха с бели екипи.

Барселона поведе в резултата чрез Серхио Бускетс, Джон Тери си изкара много глупав червен картон, а скоро след това Андрес Иниеста направи 2:0.

Точно преди почивката обаче Рамиреш вкара ключовия гол на чужд терен, който вдъхна надежди на Челси. Веднага след почивката пък дойде и пропускът на Меси от бялата точка. До края Барса натискаше, но така и не вкара нужния трети гол, а в допълнителното време Фернандо Торес изравни за Челси и сложи точка на спора.