Английският шампион Манчестър Юнайтед постигна изключително важна победа над големия враг Ливърпул с 2:1.

Двата отбора се изправиха един срещу друг на "Олд Трафорд", а "Червените дяволи" демонстрираха страхотната си класа.

Уейн Руни реализира и двата гола за отбора на сър Алекс Фъргюсън, като попаденията паднаха в 47-ата и 50-ата минути. Попадението за гостите пък бе на Луис Суарес и падна в 80-ата минута

Българският национал Димитър Бербатов остана резерва в срещата, като вместо него в атаката на Юнайтед излязоха Руни и Уелбек.

Преди мача се очакваше Патрис Евра и Луис Суарес да си стиснат ръцете и да се помирят след расисткия скандал, в който уругваецът бе замесен преди известно време. Това обаче така и не стана.

След тази среща Юнайтед окупира първото място, макар и може би временно, с актив от 58 точки, докато Пул заема 7-ата позиция с 39 точки.