Само три дни след като триумфира срещу Реал Мадрид в четвъртфиналите за купата на Испания, Барселона трябваше да изпита разочарование в първенството.

Каталунците завършиха само наравно 0:0 като гост на Виляреал в мач от 20-я кръг на Примера Дивисион и вече изостават на 7 точки зад лидера Реал Мадрид.

За провала определено основна роля изигра физическото състояние на Барселона, чиито играчи очевидно не бяха свежи.

Въпреки това те можеха да стигнат до победата, но бяха разочаровани не от друг, а от талисмана си Лео Меси. Аржентинецът пропусна две стопроцентови възможности сам срещу вратаря - едната през първото полувреме, а втората само пет минути преди края на мача.

Домакините пък можеха да стигнат дори до победа, ако съдията бе дал чиста дузпа в тяхна полза за нарушение отзад на Бускетс срещу Борха Валеро в началото на второто полувреме. Интересното бе, че реферът Тешейра Витиенес бе същият този, който свири скандалния мач срещу Реал през седмицата, в който допусна куп грешки.