Снимка: Архив Булфото

Левски постигна изключително ценна победа с 3:2 над Локомотив Пловдив в едно от големите дербита от 12-ия кръг на А група.

Мачът се игра на стадион "Георги Аспарухов", но без публика, тъй като домакините са наказани да нямат фенове за един мач.

Първоначално двубоят започна доста добре за домакините, които откриха резултата чрез Иван Цветков, който се разписа в 15-ата минута.

Все пак обаче гостите изравниха чрез Базил де Карвальо в 29-ата минута, а в 40-ата минута Йордан Милиев си вкара автогол, чрез който даде преднина на гостите.

През второто полувреме Сьорд Арс направи разликата и обърна мача след две попадения в 76-ата и 77-ата минути.

След този двубой Левски заема 5-ото място в класирането с актив от 24 точки, докато Локо е на 7-ата позиция с 20 точки.