Леванте поднесе изненадата на третия кръг в испанската Примера Дивисион, побеждавайки с 1:0 Реал Мадрид на своя стадион.

Единствения гол за успеха вкара Коне в средата на второто полувреме.

През първото полувреме мадридчани имаха преимущество, но преди почивката останаха с човек по-малко заради пресилен червен картон на Кедира.

Това се отрази на играта и след почивката нямаше нито едно голово положение. Все пак Реал можеше да стигне до гол, но съдията не видя умишлена игра с ръка в наказателното поле на защитник на Леванте.

Едва в 20-та минута Леванте създаде първата си атака с едно хубаво дълго подаване към Валдо, който центрира прострелно към далечната греда, но Коне не успя да стигне достатъчно бързо топката.