Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Във втори пореден мач Челси имаше нужда от късен гол, за да стигне до победата, но все пак се наложи трудно с 3:1 над новака Норич на своя "Стамфорд Бридж" в мач от третия кръг на английската Висша Лига.

Решителното попадение вкара Франк Лампард от дузпа в 82-та минута, като при ситуацията бе изгонен и вратарят на гостите.

Преди това Жозе Босингва откри резултата още в 6-та минута след топовен удар от дистанция, но след почивката неразбирателство между Иларио и Иванович позволи на нападателят на Норич Грант Холт да вкара в опразнената мрежа.

В даденото от съдията 11-минутно продължение Хуан Мата направи мечтан дебют със синята фланелка, вкарвайки за крайното 3:1