Фалкао заби 4 гола във вратата на Виляреал. Снимка: Reuters

Порто успя да постигне изключително важна победа с 5:1 над Виляреал на собствения си "Драгао" в 1/2-финален сблъсък от Лига Европа.

"Драконите" направиха много силно второ полувреме и тотално смачкаха своя противник.

На почивката Порто губеше с 0:1, след като гостите поведоха с гол на Кани в едноминутното продължение на първото полувреме.

През втората част обаче домакините успяха да "унижощят" своя противник и стигнаха до голове на Фалкао (49, 67, 75 и 90-ата минути) и Фреди Гуарин в 61-ата минута.

В крайна сметка двубоят завърши с победа за домакините с 5:1 и на практика Порто е първият почти сигурен финалист в турнира Лига Европа.

В другия 1/2 полуфинал Бенфика победи Брага с 2:1 като домакин.

Двубоят се отличи с три бързи гола в началото на второто полувреме, вкарани в рамките на 10 минути, като домакините поведоха на два пъти чрез Жардел и Кардосо, а точен за Брага бе Вандиньо с глава.

По този начин реваншът остава отворен, като Брага вкара изключително ценен гол на чужд терен, който дава възможност на "архиепископите" да играят за минимална победа с 1:0 в ответния мач, който ще се играе след седмица.