Снимка: Getty Images/Guliver Photos

С гол на Лео Меси 15 минути преди края Барселона спечели минимална победа с 1:0 в гостуването си на Валенсия в мач от 26-я кръг на испанската Примера Дивисион.

Каталунците доминираха през първото полувреме, но Меси направи два уникални пропуска. След почивката домакините дадоха сериозен отпор на каталунците и не бяха далеч от това да поднесат сензация.

В 75-та минута обаче Лео Меси за пореден път спаси отбора си, вкарвайки 27-я си гол за сезона.

След този успех Барселона вече дръпна с цели 10 точки пред втория Реал Мадрид, който тази вечер играе срещу Малага.

Победата на "Местая" пък бе първа за Пеп Гуардиола, откакто пое Барселона преди три години.