Холандия размаза още от сочените за фаворити отбори в ЕВРО 2008 и след категоричната победа с 4:1 над Франция се класира за четвъртфиналите на турнира.

Дирк Кайт откри резултата с гол още в 10-та минута. След почивката двете резерви Аржен Робен и Робин Ван Перси вкараха два гола. Тиери Анри върна надеждите на Франция, но само за кратко. В последната минута Уесли Снайдер оформи разгромната победа.

Така "Лалетата" са недостижиим на първото място в групата с 6 точки. В последния си мач срещу Румъния те ще влязат в ролята на арбитри кой от останалите три отбора от "Групата на Смърта" да продължи напред.

При победа на Румъния над Холандия Италия и Франция ще бъдат аут от първенството независимо от изхода на мача помежду им.