Женският ни национален отбор по биатлон се класира на 7-мо място в поредния кръг от световната купа по биатлон, проведен в източногерманския курорт Оберхоф, област Тюрингия.

Българският отбор стартира в следния състав- Павлина Филипова, Радка Попова, Ирина Никулчина и Екатерина Дафовска. След неубедителното представяне на Павлина Филипова(единствената от нашия отбор въртяла допълнителен рунд) на 1ви пост, отборът ни се намираше в незавидното 10- то място с разлика от водача 3:30 мин.

За радост останалите от отбора ни показаха добра концентрация и с много добро бягане и също толкова добра , но сравнително бавна стрелба успяхме да  финишираме на 7-мо място. За тези три поста не допуснахме нито една наказателна обиколка  и прибавихме само 10 секунди към началния пасив от време.

С днешното ни представяне биатлониските ни показаха ,че са в подем и с получените точки се изкачиха от 13-то на  8-мо място в официалната класация на ФИС.

В изпълнено с безбройни грешки, напрежение и непрекъсната смяна на временните водачи състезание крайни победителки излязоха французойките. Основен принос за успеха им имаше опитната Сандрин Баи. В най-трудните и тежки моменти на състезанието тя показа желязна психика и с безгрешна стрелба и с отлично бягане изведе отбора си до първото място, като спря хронометрите на 1:22:34.30. Така Франция спря победния ход на норвежките, които днес завършиха едва 6-ти.

В истинска битка се превърна борбата  за второто място между домакините в лицето на Кати Вилхелм и Олена Зубрилова от Беларус , която не успя да издържи на атаката на германката и на  23 хил. публика и в последните 500 метра загуби битката за него.

В състезанието взеха участие 16 отбора , а ето и класирането и резултатите  на първите осем: