Славия победи Левски с 3:1 (0:0, 0:1, 3:0) във втория плейофен мач за определяне на шампиона по хокей на лед за 2005 г. игран късно снощи в Зимния дворец. След като през първата част на двубоя нито един от двата отбора не успя да отбележи гол, “сините” откриха резултата чрез Ивайло Асенов в единственото си по-сериозно положение.

В третата част славистите отбелязаха три шайби за по-малко от десет минути. Първо Йовко Терзиев с удар от около седем метра изравни. Останалите две попадения за “белите” отбелязаха Роман Моргунов и Ивайло Велев.

Третият мач от плейофната серия между двата отбора ще се състои в събота, от 14:30 ч. на стадион Славия.