Снимка: архив, БГНЕС
fallback

В предизборната си кампания кметът на София Васил Терзиев заяви, че няма да има "чистка", но резултатите са по-различни от казаното. Общо 325 служители са освободени, също така има "епидемия от доброволно напуснали" както Столичната община, така и районните администрации. Това заяви общинският съветник от групата на ГЕРБ-СДС в Столичния общински съвет (СОС) Георги Георгиев на брифинг в Oбщината.

По думите му тези освобождения са стрували на софиянци 1,4 млн. лв. обезщетение за заплати. Информацията е видна от отговора на кмета за това колко хора той е освободил – 110 души, а това е струвало 730 хил. лева или 10 % от служителите в Oбщината са били освободени, а над 10 % са освободените и в районните администрации, обясни Георгиев.

Общинският съветник посочи, че в районите има кмет "рекордьор" и посочи, че става въпрос за районния кмет в "Илинден“ Емил Бранчевски. Според Георгиев в рамките на три месеца, в които Бранчевски е бил в отпуск или в болничен, районният кмет е освободил 20 души, което е струвало 70 000 лева.

Георгиев изтъкна, че е нормално кметът да работи със свой екип, но това е 1 % от общия списъчен състав на освободените или напуснали, всички останали са редови експерти, посочи още Георгиев. Триста двадесет и пет души души са останали без работа, за да намерят работа на 325 души на Промяната, коментира общинският съветник.

Според Георги Георгиев за сметка на тези обезщетения кметът е можел да построи 30 или 40 детски площадки в кварталите. Много притеснителни са данните, че работата си губят хора, които са назначени много преди управлението на ГЕРБ, добави още той, цитиран от БТА.  
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

49

Вътрешен одитор в об

преди 1 месец

Ние вътрешните одитори работещи в общини, разкрихме действия по неправомерно изплащане на пълни месечни възнаграждения на общинските съветници, въпреки факта, че са работили в заседания и комисии по 2,3 дни в месеца. Действията са извършвани в десет годишен период, конкретно след 01.01.2014 г., като вследствие на неотчитане на реално заработените часове от общинските съветници в заседания и комисии им е изплащан максимален размер на месечно възнаграждение, с което са нанесени вреди в милиони лв.

48

Ветеринар

преди 1 месец

Борисов си позволи чистка само на директори на агенции в София и областите едва на шестата година от своето управление. Работил съм 14 г. в БАБХ . Имаше инспектори от Живково време и никой не ги пипна.Там се и пенсионираха.

47

Анонимен

преди 1 месец

В България около 30000 са служителите в местните администрации - областни и общински. Не знам колко работят в администрациите на столична община, а тези администрации са много - районите на град София и още три града, както и 34 села. От написаното в новината излиза, че тези 325 освободени са 10% от всички, т.е. общо работещите са били около 3250, от които около 1100 в централната администрация на общината и около 2150 в районните администрации. В подобните на София градове в Европа са повече.

fallback