fallback

В началото на 2024 г. пазарът на недвижимите имоти остава динамичен. В тази връзка в страната ще се проведе поредица от 8 бизнес форума, които ще очертаят бъдещето на имотния сектор.

"Това е девета поредна година и 17-и форум в София. Продължение е на Годишните награди на  Imoti.net - с новото име Real Estate Business Forum & Awards. Срещата беше с тема стандарти на бъдещето в средата на живот. Във втория панел бяха доста интересни темите - информация за развитието на София, къде ще се изгражда инфраструктура", посочи пред Bulgaria ON AIR Снежана Стойчева - мениджър на сайта за недвижими имоти Imoti.net

Южните райони остават най-търсени, но се засилва интересът към северните райони в София. Най-много продажба през миналата година са се случили в "Младост" и в центъра. Предпочитаните имоти са двустайни и тристайни. В централните райони най-продаваеми са тристайните, в широкия център - двустайните.

Най-предпочитана е тухлата, но панелът почти не отстъпва, тъй като е по-евтин.

В централните райони средните цени за миналата година са около 2650 евро, в южните - 2200 евро, в източните - 1989 евро, в широкия център са почти 2000 евро, в западните райони - 1600 евро, в северните райони - 1500 евро.

"Ако директната инвестиция в недвижими имоти е най-сигурна по отношение на доход-риск, то няма неподходящ момент. Ако инвестицията е да закупим имот, защото искаме да живеем в по-добри условия, моментът винаги е подходящ. Ако говорим за инвестиция на спестявания също е най-подходящ моментът. Ако очакваме доход от наем, това в известна степен е добре, но все още наемите не могат да върнат бързо инвестираните средства. Ако инвестираме, за да купим имот, който да продадем след 2-3 години, не е много добре", обясни Стойчева.

В някои райони на София от 2006 г. насам има увеличение на цените с 200%, стана ясно още от думите ѝ.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

72

Анонимен

преди 2 месеца

До73. Нито си архитект нито си строител. Ремонт на панелка е най труден. Да смениш вътрешната инсталация на водопровод поцинкован и отопление , както и да го осъвременим е скъпо и трудно . Фасадата на панелката може да е освежиш но съдържанието е важно.

71

Архитект

преди 2 месеца

Старите панелки са строени с качествени материали , а не с морски пясък и *** плюнки. Старите панелки ще надживеят и тази цивилизация . Тухлите след период от около 50-100 години деградират и започват разпад. Изключение имат тухли направени от качествена глина , изпечени на правилната температура и без достъп до влага и студ. Такива условия в България няма. Най-устойчивото строителство е железобетона . Старите панелки ще поскъпват , всичко останало - долу.

70

Анонимен

преди 2 месеца

ЗАБЛУДАТА С ИМОТИТЕ - ИНВЕСТИЦИЯ, КОЯТО НЕ НОСИ ПЕЧАЛБИ,А САМО РАЗХОДИ,КАКВАТО Е ТАЗИ С ЖИЛИЩАТА,Е НЕИЗГОДНА. ПЪРВО - ПОРАДИ НАДЦЕНЕНИЯТ ПАЗАР,КОЙТО ЩЕ СЕ СРУТИ. ВТОРО - ПОРАДИ НИСКАТА ЛИКВИДНОСТ:АКО СЕ СТРЕМИТЕ ДА Я УСКОРИТЕ - ЩЕ ПРОДАВАТЕ СЪС ЗАГУБА. НА КОГО МУ ТРЯБВА ПОРУТЕНА ПАНЕЛКА ИЛИ ТУХЛА НА 50-80 ГОДИНИ ДОРИ И С КОЗМЕТИКА??!... ХАЙДЕ,ХАЙДЕ САМО КАТО ПОГЛЕДНЕШ ФАСАДИТЕ И ВСИЧКО Е ЯСНО...

fallback