Снимка: БГНЕС
fallback

Столичният общински съвет /СОС/ прие на днешното си онлайн заседание доклад относно Наредба за изменение и допълнение на Наредбата за организация на движението на територията на Столична община.Промените влизат в сила от 1 декември тази година, съобщи БТА.

Промените в наредбата са свързани с реда и условията на предоставяне на паркоместа в режим "Служебен абонамент" и включват премахване на безплатния режим "Служебен абонамент"; ограничаване на ползването от юридически и физически лица, държавни, културни, общински и др. институции до пет паркоместа в режим "Служебен абонамент" за даден административен адрес; въвеждане на удължен режим "Служебен абонамент" - валиден в часовия диапазон от 19.30 ч. до 23.30 ч. и разширен режим "Служебен абонамент" - валиден в събота и неделя, в часовия диапазон от 08.30 ч. до 19.30 часа.

Промените ще допринесат за увеличаване броя на ползваните паркоместа за почасово платено паркиране и локално платено паркиране за гражданите. Уеднаквяването на условията за ползване и ограничението на броя им ще ги редуцира с около 430 броя. Това означава, че паркоместата в режим "Служебен абонамент" ще намалеят с около 29 процента, се посочва в доклада.

Промените в наредбата включват разширяване на зелена зона в кв. "Зона Б-19", район "Възраждане" и разширяване на синя зона за сметка на обхвата на зелена зона.

Промяната от зелена на синя зона няма да се отрази на вече заплатените винетни стикери за платено паркиране на живеещите в тези райони, се посочва в доклада.

Увеличава се работното време на синя зона от понеделник до събота от 08.30 ч. до 20.00 часа.

Въвежда се регламент за откриване на паркоместа за товаро-разтоварни дейности в зоните за почасово платено паркиране и в зоните с въведен ограничен достъп на МПС и ред и условия за ползването им от живущи и стопански субекти.

В зоните с въведен ограничен достъп на МПС /пешеходни зони/ ще има места, които да се ползват до 30 минути при наличие на издаден пропуск и заплащане на цената за паркиране /50 ст. или 1 лв./ от юридическите или физическите лица при всяко зареждане на стопанския обект, а от живущите при наличие на издаден пропуск - безплатно до 30 минути, два пъти дневно. Местата за товаро-разтоварни дейности в зоните за почасово платено паркиране ще бъдат запазени за извършване на тези дейности в рамките на работното време на съответната зона.

 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

24

Фондупкова

преди 2 години

На повечето места в София няма улици нито тротоари - всичко е разбито и на дупки - обаче ние ще събираме такси за паркиране защото софианецът е офца и не може да се пребори за интересите си. Парите, които ограбваме от глупавете софианце ще вкараме в частна фирма, за да ги откраднем заедно с мутрите.

23

Истина

преди 2 години

Фандъкова и Бонев продължават с експеримента"колко ли дълго може да търпи "софиянецУт".Явно доста.Браво на Красно село!

22

Реалист

преди 2 години

Очевидно е, че тези зони затрудниха движението и паркирането, вкл. и в съседните квартали, където няма платена зона. Разумното решение е платените зони да се премахнат в София. Без предварително построени общински паркинги на достъпни цени, платени зонине трябва да се въвеждат и тези платени зони трябва да се забранят със закон.

fallback