Снимка: Димитър Кьосемарлиев/Dnes.bg
fallback

В последните дни реконструкцията на столичната улица "Граф Игнатиев" предизвика широк отзвук сред столичани, в медиите, а и в социалните мрежи.

Причината бе гледката след премахването на огражданията в участъка между ул. "Алабин" и площад "Гарибалди" - неравни настилки, незапълнени фуги и проблеми при съединяването на различен паваж.

След сигналите за лошо изпълнение ремонт загражденията отново бяха върнати, а от Столичната община обявиха, че реконструкцията не е приключила и не може да се правят генерални заключения.

"Въпрос на лично възприятие е дали на някого му харесват паветата или не. Нашата основна цел е тези павета, каквито и да са те, да бъдат положени по най-качествения начин", обяви днес зам.-кметът на София Евгени Крусев, след като дойде на място да разгледа обекта.

Oще по темата

На въпрос за гледката пред църквата "Свети Седмочисленици" и плочите поставени там, Крусев отвърна, че настилката е с бетонови плоскости, а не мраморни, а и не били китайски, както бил чел из форумите, а комшийски – македонски.

"Предстоят още строителни дейности по ул. "Граф Игнатиев", след извършването им може да дадем оценка дали строителят си е свършил работата", настоя Крусев пред журналистите.

Той изброи и какво има още да вършат строителите – да фугират около трамвайните релси, да се постави контактната мрежа за мотрисите, да се сложи уличното осветление, "така че да се изпълни целта ни в началото на ноември да бъде пуснато трамвайното движение, т.е. да бъдат изцяло положени настилките в зоната на релсовия път и да се продължат довършителните дейности по площадите и градината при църквата "Св. Седмочисленици", отбеляза той.

Зам.-кметът настоя, че няма спомен да се е правила такава огромна реконструкция на централната градска част на София.

"Само в Зона 2, която обхваща ул. „Граф Игнатиев”, ул. „Солунска”, ул „Иван Шишман” и ул. „6-септември” се сменят 50 хил. кв. м  павенца 10 X 10 см - може да си представите какъв труд е. Днес на площадката на ул. „Граф Игнатиев” има над 200 човека, които се трудят от сутрин до мрак, за да може да се изпълни този нелек обект", коментира той и добави, че през летния сезон е сменена цялата подземна инфраструктура.

Крусев бе категоричен, че проектът не е променян и се изпълнява във вида, в който е бил първоначално одобрен след поредица от обществени обсъждания.

"Навсякъде, където има нередности, строителят има ангажимент да си ги оправи и съответно ние няма да платим една стотинка за нещо, което не е направено както трябва", зарече се той.

240 хил. на ден била санкцията за закъснение на ремонта на "Графа" – най-голямата санкция, която Общината можела да наложи.

По думите му до момента на строителя са отправени забележки, свързани основно с организация на дейностите.

"Има пропуски с организацията на движение, със самата организация на строителния процес, от които строителят си взима забележки", отчете Крусев.

"Нашият ангажимент като възложител е да бъдем абсолютно безкомпромисни към качеството и сроковете, които имат строителите по договор. Това е може би договорът, който има най-сериозни санкции за самия строител, а и за надзора. Нашата основна цел е да съблюдаваме стриктно дали договорът се спазва, дали качеството, което дават строителите е на необходимото ниво. Това ще можем да кажем, след като бъде предаден конкретен участък от строителите", посочи още той.

Попитан как ще коментира искането за оставката му, зам.-кметът Евгени Крусев заяви, че това е право на всеки, но не го притеснява.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

84

До 81

преди 5 години

"...всички сгради в София, като например Младост, Люлин и т.н. строени през 70-те и 80-те години от извънземни ли са строени?..."Леле, ама ти май се гордееш с тези сгради - разпадащи се ***. Помниш ли как се строеше тогава???Нали сме ходили на бригади. Фугите се запълваха с вестници... Това е гордостта на комунизма...

83

Lohol

преди 5 години

Koi go interesuva teroristichna ortodoksalna darjava....?

82

Възмутен

преди 5 години

До До 69 и 71 Всъщност, Вежди Рашидов , "големият скулптор" беше този министър, който задължи общината да павира "Дондуков". И после, като видяха, че нищо не се получи, втората част си я асфалтираха...

fallback