Как го правят германците!!!
Как го правят германците!!!
Снимка: Хита Леров | 09 ное 2015 12:13
Материалът е изпратен от читател на Dnes.bg
83
16821
15
14
Напиши коментар Коментари
69
0
 
2
 
! Отговори
историята преди 8 години
До наблюдаващотдалечЦелият СССР не е имал повече от 140-180 милиона. Посмали,*** за тия 340 милиона. Русия не е Индия или Китай, Те са били толкова в 1941. След окупацията на Западна Европа Хитлер хвърля всички дивизии в Русия защото на запад вече няма кой да му пречи. Над Англия се сипят бомби и треперят от немски десант. В това време Сталин държи голяма част от Червената армия в Далечния изток, до Япония, която се е очаквало, че ще нападне заедно с немците.
68
0
 
1
 
! Отговори
Анонимен преди 8 години
До КрилотоСтолица на Русия от времето на Петър Велики до октомврийската революция е Петербург, неуки! Чети малко история и не се изказвай неподготвен, излагаш се като кифладжия. По времето на Наполеон столицата е Петербург!
67
8
 
8
 
! Отговори
тъпи вурстове преди 8 години
Как го правят германците ? Като всичко германско - сложно и нефункционално или с една дума тъпо.Цялата им работа е такава -прецизна , но безрезултатна , ефектна , но не и ефективна.Разбират само от кисело зеле , във всичко друго са средна ръка с претенции за "голяма работа ", но лъжите им обикновено лъсват , като сега с фолксваген!От години всеки втори монтьор знае , че колите на тая група са най-прехвалените и надценени *** , но пропагандата в стил Гьобелс си вършеше работата.
66
10
 
4
 
! Отговори
мъника преди 8 години
германцте губят ВСВ не поради мощтта на Красната армия, ами поради география и изостаналостта на съветския съюз. Става въпрос за хиляди км. фронта от север на юг е бил колко ? хиляди километра. Вермахта е 4 млн души. всеки е гледал как германците напредват с конски впрягове които теглят оръдия. руснаците няма пътища през есента като почнат дъждовете пътищата са абсолютно непроходими, при разчет 20 км. на ден, те изминават 2 км. на ден, това спасява Масква.изостаналостта на СССР го спасява
65
9
 
1
 
! Отговори
мъника преди 8 години
До Гигантагиганте, руснаците опожаряват и изоставят москва на Наполеон, защото не може да му се противопоставят в сражение. Крият се в горите и пиянстват. Наполеон им предлага да се предадат, но руснаците отказват. Без логистика, в огромна, непозната и враждебна страна французите тръгват да се прибират, но вече е зима, франсетата не могат да се оправят в такъв жесток студ, конете умират от студ и глад, тогава пияните руснаци излизат от горите и ги изколват като пилета. това е. същото - 1941-5
64
6
 
4
 
! Отговори
Крилото преди 8 години
Глупости! Наполеон бил победен от зимата! Просто нама логистика и се връща! И тогава запазената руска армия го смазва ! А иначе столица си е била Москва! И запомнете -много са помагали /като съюзници/ , но САМО СССР участва активно ! И печели всички големи и решаващи битки!!! Кажете ми къде и кога побеждава САЩ срещу Германия?????? Четете повечко !
63
0
 
8
 
! Отговори
Гиганта преди 8 години
До 54: Във войната се разбиват армии! Москва е отстъпена, без военни последствия! Просто - тактика !Армията на Русия е боеспособна! И после РАЗБИВА армията на Наполеон ! Това е !
62
0
 
0
 
! Отговори
анонимен 2 преди 8 години
До АнонименГерманците също
61
0
 
9
 
! Отговори
Гиганта преди 8 години
Аз ти давам най-скъпите ръкавици за бокс ! А ти сам ще се биеш с Кличко !!! Та това е и американската помощ! Дават , ама не се бият! А трябва с тяхната техника --- ТЕ да се бият ! Нали е справедливо ?!
60
5
 
4
 
! Отговори
Анонимен преди 8 години
Браво на американците от 2500 танка ,,Шърман" 1500 стигат до фронта а са произведени 50000 Т-34,самолетите 800бр при произведени 35000 руски наистина какво ли са щели да правят руснаците без американската помощ?Наистина са получили голям брой камиони,,Студебейкър" които са използвали.А бе прочети малко история.
59
1
 
3
 
! Отговори
Щтирлиц преди 8 години
Първо се извеждат двете части на грамадния лафет, прикачат се една към друга и върху тях се построява част по част цялото оръдие. Целия процес по подготовка на позицията и сглобяване на грамадното оръдие отнема три седмици и прислуга от 1420 души, командвани от Генералмайор. Ок. 500 от тях са директна прислуга на оръдието, останалите са допълнителен обслужващ персонал. Към оръдието са прикрепени разнообразни части, вкл. собствен щаб за планиране и разузнаване за определяне на целите, както и голям брой противовъздушни и охранителни части. Има и малка група инженери надзорници от Круп.
58
1
 
3
 
! Отговори
Щтирлиц преди 8 години
Общото тегло на оръдието е 1344т. Такава грамадна конструкция е трябвало да може да се разглобява на части и така да може да се транспортира от нормален влак. Сглобено, цялото достига 42,976м дължина, 7,01м ширина и 11,6м височина. За транспорт цялото се разглобява на множество компоненти, които се превозват със стандартни транспортни влакове. При пристигане на позиция се полагат четири успоредни влакови релси за самото оръдие плюс две външни за двата 10т кранове, които също пристигат разглобени.
57
0
 
7
 
! Отговори
Анонимен преди 8 години
А, как го правят Руснаците?Т 34
56
5
 
1
 
! Отговори
Пфу преди 8 години
До до 52--54;А великия Суворов как бяга от Ген МАСЕНА? Оставя си всичкия багаж и всичките оръдия, въпреки многократното превъзходство.Руснаците обвиняват Прусаците ,че не им се притекли на помощ.
55
16
 
9
 
! Отговори
Анонимен преди 8 години
До до 46--52;Наполеон беше победен от природата а не от Руските воени.
54
0
 
9
 
! Отговори
Божидар Димитров преди 8 години
С това приключва бойната биография на оръдието. След доста зрелищния си дебют, оръдието е върнато в Есен за ремонти. Пробите и профилактиката, заедно с бойното използване, достигат края на живота от 300 изстрела на оръдието и цевта му трябва да се смени. Идва ред на Дора - през август '42 е изпратена при Сталинград, но няма данни за дейността й там. При съветското контранастъпление е изтеглена доста бързо
53
0
 
8
 
! Отговори
Божидар Димитров преди 8 години
На 6 юни оръдието изстрелва 7 снаряда по още едно укрепление - "***" - , а след това още 9 по погреб с муниции, намиращ се на 30м под морското дъно, построен така, че да бъде неуязвим от конвенционални оръжия. Но Густав е крайно неконвенционално оръжие, и погребът е разрушен изоснови. В процеса е затрита и малка платноходка. На 7ми са изстреляни 7 снаряда по външно укрепление, което е подлежало на пехотна атака. Следващите дни до 11ти са дадени за профилактика на оръдието. На 11ти 5 снаряда са изстреляни по укреплението "Сибир", а на 17ти са изстреляни последните 5 снаряда по укреплението
52
0
 
6
 
! Отговори
Божидар Димитров преди 8 години
Оръдието е домъкнато по специална вниматлено положена железопътна линия. На избраната позиция, Бахчисари, 16км северно от Севастопол, е положена бойната четирикратна ж-п линия в полуокръжност, защото оръдието е с неподвижен лафет и това е единствения начин за прицелване. Зад тази линия до 1.2км се простират бараките на прислугата и площите за сглобяване, муниции и обслужваща техника. Първия си боен снаряд оръдието изстрелва на 5 юни 1942 като част от масираната канонада по града. Първите цели са брегови укрепления на ок. 25км от оръдието. Те са разрушени из основи само с 8 снаряда. Следващ
51
0
 
4
 
! Отговори
Божидар Димитров преди 8 години
Цел обаче се появява през първата половина на '42ра. Немското настъпление в Крим достига до Севастопол, който представлява силно укрепен пристанищен град, обкръжен от укрепления, някои от които датират от Кримската война през 1854-56. Вермахтът вижда в това идеален обект за показна масирана класическа операция по превземане на крепост с огромна пропагандна стойност. За целта са събрани многобройни обсадни оръдия, някои още от Първата Световна, други модерни ракетни системи. Идват и 600мм мортири "Карл". Примадоната на мащабното представление е напълно заслужаващия такава роля "Густав" (всъщнос
50
0
 
3
 
! Отговори
Сашо Апашо преди 8 години
Поради огромните габарити построяването му отнема ок. 4 години. В края на '40та е готово и през '41ва дава първите си тестови изстрели. Тогава Мажино вече е преодоляна отдавна, но Хитлер настоява да бъде завършено възможно най-скоро. В началото на '42ра официално е събрано оръдието в Ругенвалде и е демонстрирано пред Фюрера. Наречено е "Густав" в чест на Густав Круп. В същото време второ оръдие, "Дора", е завършено, и елементи за трето са в строеж. Проблемът е, че в момента на завършването им, оръдията са вече безпредметни, понеже в Европа не са останали никакви вражески тежки укрепления.