Снимка: БГНЕС
fallback

Електоралният потенциал на ДПС дава основание да мислим, че ще има електорален ресурс за влизане в НС и на двете политически сили, ако те се разделят. Това заяви пред БНР социологът от "Маркет линкс" Добромир Живков.

Oще по темата

"Независимо от фракцията, към която се самоопределят избирателите на ДПС понастоящем, се вижда висока степен на мобилизация. Тази мобилизация се случва също така и заради вътрешното разделение и противопоставяне. Все пак като цяло можем да предположим, че електоралната тежест на ДПС фракция - Ахмед Доган е малко по-висока от тази около г-н Пеевски. Но очакванията са ни, че и двете формации, ако те се явят и бъдат регистрирани по този начин от ЦИК като две отделни формации, независимо от техните имена, шансът и двете да присъстват в следващия парламент никак не е малък. Всички косвени индикатори показват, че въпреки ниското одобрение на Пеевски, той все пак има влияние в определени райони", обясни социологът.

"Всички политически сили губят от този постоянен цикъл на избори. Това се вижда ясно от доверието в парламента, което също е на много много ниски нива. Парламент с доверие само от около 7% от имащите право на глас е ясна индикация за проблемите на парламентарната ни република", коментира Живков.

Според данните 1/3 от българите все още не са решили коя политическа сила да подкрепят.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

25

Анонимен

преди 2 седмици

Ми да!! Който си е взел кеша, вече е решил да гласува за Гроб!

24

Вярно!

преди 2 седмици

Пеевски има особено "влияние" в Северозападна БГ, с купенияи контролиран вот!:)):))

23

Мухахахах

преди 2 седмици

Може и с минус 150000 и 30% избирателна активност да са пъри в Рим и да не видят вече никога папата!

fallback