Снимка: Bulgaria ON AIR
fallback

В Народното събрание никога не е имало толкова независими депутати, колкото сега. Партиите се разцепват и липсва консенсус. Лидери подават оставка, но има такива, които не - 50-то Народно събрание е шарено и има от всичко.

“Ако започнем с разпада на парламентарните групи - хората от "Величие", които влязоха в тази платформа, изведнъж сега разбраха, че Ивелин Михайлов е бил някакъв нарушител, както предполагат те. По време на кампанията това не го знаеха, възползваха се от финансирането, което той осигуряваше. Стигна се до парадокса, в който Народното събрание, в което няма правилник, изведнъж създава комисия, която да разследва Ивелин Михайлов", каза социологът Юлий Павлов в "България сутрин".

По думите му по-значимият разпад е този в ДПС. Там се вижда, че има непреодолими различия. Писмото на Доган е съставено от остри думи.

“Избирателите на ДПС, но основната маса, защото има и контролиран вот, те са една общност. При тях има сплотяване, когато има външна заплаха. Когато имат един външен човек, какъвто е Делян Пеевски, те го приемат когато това е с благословията на Ахмед Доган, защото той си остава символ на тази организация", добави Павлов за Bulgaria ON AIR.

Според социолога публичното говорене на Пеевски се различава от познатия стил на ДПС. Павлов допълни, че тези разправии допълнително отблъскват хората, защото те не виждат ефекта от гласуването си.

“Сега ще имаме и друг мотив - всички разправии, които видяхме и най-вече поведението на партиите, които не правят опити за съставяне на правителство", подчерта социологът.

Според него повечето анализатори са били изненадани от развоя на събитията в ДПС.

"След изборите някои си отчетоха вината, подадоха оставки, посипаха си главата с пепел. Но лидерите на "Продължаваме промяната" се държат така, сякаш са били възнаградени от избирателите, а не наказани. Правилният им ход е да се възползват от променената ситуация, тъй като до скоро никой не искаше да разговаря с тях, с изключение на ГЕРБ. Но те им отказаха и сега най-вероятно това ще им се върне като бумеранг", коментира Юлий Павлов.

Социологът поясни, че изборите не бива да са в средата на септември, тъй като избирателната активност ще е още по-ниска: "Шансът да се повиши е, ако партиите престанат с този стил на говорене".
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

15

Метаморфози-2

преди 1 месец

Юлий Павлов днес е собственик на някакъв Център за анализи. Кой поръчва там анализи, кой плаща, не знам. Женен е за бившата съпруга на Евгений Дайнов.Тя е рускиня, дошла навремето в България за да учи в шивашко училище (!), но се оказала кадърен "кризисен пиар" и сега печели пари като такава.Знае се, че за съветите й се заплащат много високи суми.Значи, някой дава много пари и рускинята му казва как да постъпи. На нея пък кой й казва, не знам. Дали чува гласове свише, или реални хора й диктуват?

14

Главанак

преди 1 месец

пОКРАЙ ПРОЦЕСИТЕ В ДПС, НЕ КАЗВАМ РАЗПАД, ЗАЩОТО НЯМА ДА ИМА ТАКЪВ, НЯКОИ / ИЛИ ГОЛЯМА ЧАСТ ОТ НАСЕЛЕНИЕТО НА ТАЗИ ИЗСТРАДАЛА ДЪРЖАВА/ РАЗБРАХА НЕЩА, КОИТО СЕ ЗНАЕХА ОТДАВНА! ТАКА И В ЕДИН СВЕТЪЛ ДЕН ЩЕ РАЗБЕРАТ КАКВИ ГИ Е СВЪРШИЛА МАФИЯТА, И НЕКА НЕ СЕ УЧУДВАТ! ОСОБЕНО КМЕТОВЕТЕ НА ГЕРБ!НО ДОКАТО ПРОКУРАТУРАТА Е ПРЕВЗЕТА ОТ МАФИЯТА , СТРАНАТА ЩЕ ЗАТЪВА ПО- ДЪЛБОКО И ПО- ДЪЛБОКО!

13

Метаморфози-1

преди 1 месец

Братята Юлий, роден 1951 г. и Любомир (по прякор "Пъпката", роден 1957 г.) са синове на професор-АБПФК. И двамата обаче бяха депутати от СДС през 90-те години на 20-и век. Братът Любомир е женен за бившата телевизионерка Диляна Грозданова. Двамата отдавна притежават луксозно имение край Ница, струващо няколко милиона евро. Юлий пък обиколи няколко института на БАН още преди да навърши 27 г. Физик е, но се прави на политолог. Беше велможа в "Подкрепа" и в Христ.-демокр.съюз(СДС).Днес е собственик

fallback