Снимка: БГНЕС

Готови сме да седнем на масата за преговори с ДБ или БСП. Това коментира Любомир Каримански от ИТН пред "Нова Нюз".

Според него трябва да започне реформата в публичния сектор.

Още по темата
"Важно е как ще подкрепим реалния бизнес и неговата капиталова основа. Ако експерти могат да предложат средносрочни или дългосрочни договори в енергетиката, които да гарантират използването на тока и газа в следващите месеци и години, няма да има значение дали договорът е с "Газпром" или са диверсифицирани източници" смята той.

"Ще има по-малко социално напрежение, ако ДБ са преговарящи", обясни Каримански.

Според него трябва да започне реформата в публичния сектор. "Важно е как ще подкрепим реалния бизнес и неговата капиталова основа. Ако експерти могат да предложат средносрочни или дългосрочни договори в енергетиката, които да гарантират използването на тока и газа в следващите месеци и години, няма да има значение дали договорът е с "Газпром" или са диверсифицирани източници" смята той.

По думите му постовете не са най-важното нещо, а каква програма ще се изпълнява.

"Важно е да бъдат осъществени нужните реформи. Нямам никакъв проблем да обсъждам въпроси с колегите от ПП. Ако имаме достатъчно аргументи и ясна програма, можем да намерим компромис", посочи той.

Коментари Напиши коментар

23

Филип

преди 10 месеца

ДБ не ги закачайте, те за *** за зеле не стават.

22

Ясен

преди 10 месеца

ДБ са като фурнаджийска лопата и са готови да се коалират с всеки, стига да имат изгода.

21

Мина

преди 10 месеца

ИТН притиснати до стената , толкова ли са отчаяни, че да стигнат до ДБ