Снимка: архив Ройтерс
fallback

Депутатите се захващат с електронното гласуване след ваканцията на парламента. До 25 януари те трябва да се произнесат за или против въвеждането му у нас. Крайното решение бе дадено на народните представители след референдума през октомври, който не можа да събере повече от 20 на сто активност.

Oще по темата

В допитването, поискано от президента Росен Плевнелиев, над 1,7 млн. души, или 73,51% от гласувалите отговориха с  "да" за е-вота.

Въпреки това е възможно депутатите да не уважат волята им и да въведат електронен вот само частично. Вариант било гласуване по интернет да бъде разрешено само за българите в чужбина, пише "Труд".

Решението за електронното гласуване вероятно ще е първата поправка в Изборния кодекс. След нея обаче ще бъдат изчистени и текстове, които различните партии посочват като "недобри".

Една от очакваните промени е нов начин за отчитане на бюлетините. Поправката ще е отговор на следизборния хаос в зала "Арена Армеец", където се помещаваше столичната ОИК. Очаква се да бъде увеличен и прагът на преференцията за избор на общински съветници, който в момента е 7%.

Зимната депутатска ваканция започна на 18 декември и ще свърши на 13 януари 2016 г.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

19

Анонимен

преди 8 години

УПРАВЛЯВАЩИТЕ ИЗМАМНИЦИ КОНСТИТУЦИЯТА Я ИМАТ ЗА НИЩО!!!!!!!!!!!!!!

18

Анонимен

преди 8 години

ЛЪЖЕНЕТО ЯКО ПОЧНА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ДПС И ГЕРБ ГЪКА ЗА РЪКА!!!!!!!!

17

shark

преди 8 години

какво значи нямало или с частични промени в Изборния закон - тия от народа ли са избрани или са "богоизбрани" ! Явно не са чели Конституцията на РБ.

fallback