Снимка: архив Булфото
fallback

Има опасност след изборите на 5 октомври да не може да се сформи правителство. Това заяви математикът проф. Михаил Константинов пред агенция „Фокус“. По думите му това би се отразило зле на държавата и би задълбочило политическата криза.

Според Константинов политическите партии се състезават само с листите си, а не с политически послания.

"Изненадваща е упоритостта, с която партиите продължават да се занимават с листи и подредби, но не и с политики, с това, от което се нуждаят хората и изобщо всички останали дейности, характерни за един управленец“, заяви той и допълни, че в страната няма нито една нормална политическа партия.

По думите на Константинов естествената коалиция в следващия парламент би била във формат ЕНП – ГЕРБ и Реформаторския блок, тъй като ГЕРБ ще има между 100 и 105 депутати, което ще е недостатъчно за сформиране на кабинет.

Той определи като рекетиране на избирателите заявената позиция от ГЕРБ, че ако партията няма 121 депутати, няма да участва в управлението. “Смешен и натискът на Реформаторите върху ГЕРБ “, смята експертът.

Според Константинов е ясно за всички, че БСП ще загубят изборите.“Те се опитват да ги загубят на макс, което в крайна сметка си е тяхна работа, да губят както искат“, допълни още той.

Математикът изрази надежда, че партийните листи могат да бъдат пренаредени чрез преференциалния вот и ще бъдат нарушени партийните сметки.

Според математика следващия парламент ще има между 4 и 6 партии.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

68

FAKT

преди 9 години

Кой е най-големия комунист в България ? Живков. # Кой комунист е най-верния заместник на Живков ? бодигарда на Живков !

67

Анонимен

преди 9 години

това е герберската Чибурашка вижте го

66

Dichev

преди 9 години

"Нямаме нито една нормална партия, заяви Михаил Константинов" Тъжно, но вярно! Спомням си и че в Белгия дълго време нямаше правителство в продължение на 5 години мисля и май се оправиха!

fallback