Снимка: БТА
fallback

Промени в министерствата, агенциите и предприятията със 100% държавно участие се очаква да предприеме служебният кабинет в следващите дни, твърди "Труд".

На прицел са политическите кабинети, главните секретари и шефове на ключови дирекции. Според вестника дори някои зам.-министри вече са получили телефонни обаждания, че ще бъдат освободени в най-скоро време.

Президентът Росен Плевнелиев обеща ревизия на стореното от кабинета “Орешарски”, но увери, че няма да се търси реваншизъм. Въпреки това със сигурност ще има определени промени.

Според изданието освен членовете на политическите кабинети ще бъдат сменени и  част от директорите на дирекции в министерствата, както и част от секретарите.

Вероятно само военният министър Велизар Шаламанов ще остави зам.-министъра по времето на Ангел Найденов - Иван Иванов. Той е завършил колежа на НАТО в Рим.

Като зам.-министър или като началник на кабинета най-вероятно ще бъде поканен и Йордан Божилов, един от малкото експерти по външна политика, отбрана и сигурност. Той оглавяваше този кабинет по времето на бившия министър Аню Ангелов.

До дни ще са ясни и другите членове в политическите кабинети. Очаква се служебният кабинет да обърне специално внимание върху работата с медиите.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

74

Служ.правителство да

преди 9 години

действа: Имаше предложение БАН да стане това, за което е била замислена - институция,в която членуват абсолютно независими академици. Те да не получават заплащане за това членство.Това предполага, че имат други доходи - работят някъде,напр. в университет,а чрез БАН стимулират развитие на научни изследвания.Вярно е, че докато човек преподава във ВУЗ, не може да отдели цялото си време за наука.Но това,което БАН представлява днес,за мн. хора е дремане на хранилка,държава в държавата, недосегаемост

73

Продълж. на 89

преди 9 години

Така че, Шарк, няма да ти обяснявам. Преди 3 г. негодувах, когато предлагаха науката да се прави във ВУЗ-овете, паралелно с преподаването. Но в един ВУЗ тези повлекани ще са длъжни да работят, т.е. поне да четат лекции, а не да идват веднъж-два пъти седмично в научния институт, да поклюкарстват и след няколко часа да си ходят, знаейки, че амбициозни колеги без връзки разработват проекта, в който и те са включени. Ща не ща избрах такава съдба. Иначе пак могат да ми присвоят следващата разработка.

72

Продълж. на 88

преди 9 години

И през ум не ми минаваше преди 3 г., че ще помисля да се махам. Но като работиш като луд по някоя тема, макар и да съзнаваш, че влачиш на гръб няколко глезли, а в крайна сметка резултатите от това, с което си се заел, за да се хабилитираш, излиза на бял свят като колективна монография от името на глезените повлекани, тогава какво ти остава? Да им залепиш по един шамар и да съдиш бащите и дядовците им (овластени в този дял от науката)?Законът за авторските права у нас е за парлама! (Продълж.)

fallback