Борисов ще отчете колко са върнатите пари. Снимка: архив, БТА
fallback

Днес изтича крайният срок, в който членове на политически кабинети, областни управители и техните заместници трябва да върнат взетите бонуси. 

На днешното заседание на правителството премиерът Бойко Борисов ще обяви точната сума на раздадените допълнителни възнаграждения за последните две години. 
 
Миналата сряда той заръча всички министри, заместник-министри, областни управители и началници на политически кабинети, които са получили бонуси за работата си през последните две години, да ги върнат до петък.
 
Премиерът заплаши с уволнение всеки, който не върне парите. 
 
В понеделник вицепремиерът Цветан Цветанов трябваше да подготви предложения за структурни промени, ако има длъжностни лица, които не са върнали допълнителните пари, но срокът беше удължен с два дни. 
 
Според Цветанов няма да има висши служители, които да не възстановят бонусите. По първоначални сметки върнатите до момента средства са за над 100 хиляди лева. 
Oще по темата

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

39

до 53

преди 12 години

Добре бе,то вече нищо не остана за избиране,кажи кого всичките вече ги видяхме какво представляват.Роят се постоянно партии и партийки и все същото,на следващите избори и аз ще съм от негласувалите.

38

анонимен

преди 12 години

Тези поне върнаха нещо,а 22 год.дето *** влачи диря няма кой ще ги върне?

37

bord

преди 12 години

Само мандатност не е достатъчна. Директорите не могат и не трябва да бъдат нито "работодатели", нито "мениджъри". Какъв мениджмънт има в едно училище ?! Да се отдаде лавката под наем и да се прибере комисионна ?! Да се чуди как да излъже общината с щата, как да принуждава персонала да излиза "доброволно" в неплатен отпуск или да го изхвърля на борсата след 15 юни за да прибира заплатите за летните месеци и после да раздава бонуси както му скимне?! В голяма част от училищата и дет. градини например счетоводители, касиери и някои учители получават в пъти по-големи бонуси, които после се делят с "мениджърите". Учебно-възпитателният процес е последна грижа на "мениджъра" в епохата на делегираните бюджети.Някой да се опита да анализира кадровата политика на училищния "работодател"? Каква система прилага да привлича по-квалифицирани, доказано добри професионалисти в подарените, т.е. поверените заведения?! Някаква рвзултатна дейност по повишаване на квалификацията на най-важния субект в УВП - Учителя?! Няяяяяма такова нещо. Точно обратното - в училищата тревожно нараства броят на "сезонните" учители и "оборотните" учителски места с цел да се присвояват заплатите за летните месеци, "работодателят-мениджър" все по-често умишлено назначава нередовни учители не само с цел икономии от заплатите на специалисти, но и защото тези хора са много удобни - манипулируеми и послушни. Ето защо НЕЗАБАВНО следва да се пресече този произвол в българското училище, защото нищо добро не ни чака като народ. Директори - само с функции,координиращи УВП, назначавани заедно с учителите от един и същ работодател - училищен борд към общината, който да е отговорен за всичко, осигуряващо съществуването на нормална и ефективна образователна система

fallback